» O NAS 
- REGULAMIN BIBLIOTEKI
» KLUB MŁODEGO PISARZA 
» CZYTELNIA I ZBIORY 
» DARMOWE PODRĘCZNIKI 
- WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2018/2019
- REGULAMIN DARMOWE PODRĘCZNIKI
» PRACOWNIA KOMPUTEROWA - ICIM 
» GALERIA FOTO 
» GALERIA NA PIĘTRZE 
- ARCHIWUM GALERII NA PIĘTRZE
» KONTAKT 
» LINKI 
» CZASOPISMO POŁAMANY DŁUGOPIS 
» UWAGA KONKURSY! 
- ARCHIWUM
» 14. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY SPORT W SZAROŚCI 2019 

 
     
 
   
  14. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY SPORT W SZAROŚCI 2019

Uwaga. Ogłaszamy wyniki 14. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sport w szarości"

 
Laureatom gratulujemy i serdecznie zapraszamy wszystkie osoby nagrodzone wraz z opiekunami na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się dnia 24 maja 2019 r. o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie (ul. Przyjemskiego 35, 63-900 Rawicz).

Prosimy o telefoniczne potwierdzenie swojego przybycia do dnia 13 maja 2019 r.: tel. 65 5465485 lub 5465480, 507876103.

 

 

Protokół z obrad Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego                                   

„Sport w szarości” Rawicz 2019

z dnia 13.03.2019 roku

 

Jury w składzie:

 

Przewodniczący:

dr hab. prof. nadz. Jacek Jarczewski, artysta plastyk, Kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

 

Członkowie:

Sylwia Erbert-Hoja, artysta plastyk, pracownik MBWA w Lesznie

Sylwia Henkulak-Matysiak, artysta plastyk, działacz kultury

Tomasz Bzdęga, artysta plastyk, działacz kultury

Barbara Szumna, artysta plastyk, działacz kultury

Marian Klimaszewski, wieloletni działacz kultury

 

Na konkurs napłynęło 2257 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. W kategorii 5-8 lat otrzymano 383 prace, w kategorii 9-12 lat 950 prac, w kategorii 13-15 lat 406 prac, w kategorii 16-18 lat 136 prac, prace pozaregulaminowe - 121. Jury po raz pierwszy rozpatrywało nadesłane prace w czterech kategoriach wiekowych, zgodnie z nowym regulaminem konkursu. Nagrodzono i wyróżniono następujące prace:

 

 

GRAND PRIX - GŁÓWNA NAGRODA KONKURSU

ufundowana przez Burmistrza Gminy Rawicz:

 

Daria Mazur, lat 10, Rybnik

 

Nagroda Kierownika Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów we Wrocławiu:

 

Adrian Tarnowski, lat 16, Lublin

 

Nagroda Starosty Powiatu Rawickiego:

 

Zuzanna Kwiatkowska, lat 13, Dębogóra

 

Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Rawicz:

 

Maksymilian Poświatowski, lat 15, Kotowina

 

Nagroda Dyrektora Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie:

 

Joanna Sobocińska, lat 16, Rybnik

 

Nagroda Prezesa Firmy Schaltbau Rawag w Rawiczu

 

Sebastian Borowski, lat 15, Warszawa

 

Nagroda Dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej:

 

Maja Tobolewska, lat 14, Zabrze

 

Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Rawiczu:

 

Alicja Dorobis, lat 17, Rybnik

 

Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sierakowie:

 

Martyna Ćwiertnia, lat 18, Rybnik

 

Nagroda Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu:

 

Tadeusz Jaskulski, lat 8, Rydzyna

 

Nagroda Ewy Lachery:

 

Sandra Wiśniewska, lat 15, Sompolno

 

Nagroda Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu:

 

Aleksandra Stoińska, lat 15, Kielce

 

Nagroda Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu:

 

Anna Sznycer, lat 8, Rydzyna

 

Nagroda Grażyny Kośmider:

 

Amelia Stanek, lat 11, Kaszczor

Aleksandra Stanek, lat 11, Kaszczor

 

 

Kategoria wiekowa 5 – 8 lat:

 

 

I Nagroda: Alicja Figlańska, lat 7, Rybnik

 

II Nagroda: Aleksander Morello, lat 8, Katowice

 

III Nagroda: Natalia Szafałowicz, lat 6, Lidzbark Warmiński

 

 

Wyróżnienia:

Lena Staniszewska, lat 8, Rydzyna

Łucja Kasiniak, lat 7, Nowy Targ

 

 

Kategoria wiekowa 9 – 12 lat:

 

 

I Nagroda: Klara Lepiarczyk, lat 9, Rybnik

 

II Nagroda: Mateusz Kiernicki, lat 9, Słupsk

 

III Nagroda: Dominika Radowska, lat 10, Łęczna

 

Wyróżnienia:

Agnieszka Stachowiak, lat 12, Rydzyna

Hanna Wasiuta, lat 10, Rybnik

Wiktor Sołdyński, lat 12, Przykona

Oliwia Bartnicka, lat 12, Łęczna

 

 

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat:

 

 

I Nagroda: Klaudia Matuszewska, lat 15, Sompolno

 

II Nagroda: Weronika Biernacka, lat 15, Zabierzów

 

III Nagroda: Kornelia Wsuł, lat 15, Warszawa

 

Wyróżnienia:

Krzysztof Makulewski, lat 14, Białystok

Diana Dańczak, lat 15, Dębica

Anna Kunert, lat 13, Szczecin

 

 

Kategoria wiekowa 16 – 18 lat:

 

 

I Nagroda: Kinga Nowak, lat 18, Rybnik

 

II Nagroda: Małgorzata Jarząbek, lat 17, Nowy Targ

 

III Nagroda: Martyna Patelka, lat 17, Wilkowice

 

Wyróżnienia:

Dominika Sajur, lat 17, Rybnik

Michał Zdunek, lat 18, Biłgoraj

Eliza Hajdenrajch, lat 16, Plewiska

 

 

Jury przyznało również Wyróżnienia Honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę. Otrzymali je następujący młodzi twórcy:

 

Bilant Maria, lat 16, Zapolice

Bobola Wioletta, lat 16, Wieliczka

Bondaruk Zuzanna, lat 11, Bielsk Podlaski

Bończoszek Julia, lat 14, Lublin

Broda Kinga, lat 10, Lębork

Buczyńska Blanka, lat 8, Lidzbark Warmiński

Budziarska Liliana, lat 8, Stryków

Bury Konrad, lat 13, Ustka

Burzyńska Karolina, lat 7, Kaszczor

Butrym Natalia, lat 15, Lublin

Chraboł Gabrysia, lat 12, Białystok

Chruściak Zuzanna, lat 9, Stryków

Cnota Elżbieta, lat 8, Katowice

Czelusta Julian, lat 11, Białystok

David Pola, lat 16, Zabierzów

Dęby Wiktoria, lat 14, Łomża

Dożynkiewicz Krystian, lat 13, Ustka

Duda Vanessa, lat 7, Szymanowo

Dzadz Hubert, lat 9, Słupsk

Ferfecki Michał, lat 8, Wola Ociecka

Ficner Natasza, lat 13, Sompolno

Fryźlewicz Julia, lat 7, Nowy Targ

Gabrysiak Justyna, lat 10, Zapolice

Gągalska Antonina, lat 10, Elbląg

Głowacka Maria, lat 8, Stryków

Grządzielska Zuzanna, lat 10, Kostrzyn

Guzierowicz Lena, lat 5, Dąbrowa Górnicza

Hryszko Maja, lat 11, Białystok

Ignasiak Zofia, lat 16, Poznań

Jabczyńska Martyna, lat 8, Rydzyna

Jarosz Laura, lat 10, Borek Stary

Jędraszczak Szymon, lat 8, Gorzów Wielkopolski

Jędrzejczyk Magdalena, lat 8, Zakopane

Kacalska Anastazja, lat 10, Szczecin

Kalińska Alicja, lat 13, Zbąszynek

Kamińska Adriana, lat 8, Łęczna

Kasiniak Małgorzata, lat 5, Nowy Targ

Kasprzyk Daria, lat 13, Krzeszowice

Kierepka Julia, lat 11, Łęczna

Konefał Barbara, lat 6, Warszawa

Koszarna Kinga, lat 10, Lublin

Kotyra Maja, lat 12, Lublin

Kowalska Natasza, lat 12, Gorzów Wielkopolski

Krakówka Marek, lat 12, Białystok

Krawczykowska Wiktoria, lat 8, Ślesin

Krysztofowicz Wojciech Lech, lat 12, Golina

Lenarcik Jakub, lat 6, Katowice

Lipiński Daniel, lat 18, Biłgoraj

Litera Antoni, lat 18, Rybnik

Maćkowiak Zuzanna, lat 14, Rydzyna

Maksymiak Wiktor, lat 8, Gorzów Wielkopolski

Marciniak Gabriela, lat 12, Żyrardów

Marć Norbert, lat 8, Wola Ociecka

Miaz Hubert, lat 13, Legionowo

Morawa Piotr, lat 11, Ozimek

Motylewski Mikołaj, lat 8, Rokiciny

Mrożek Jan, lat 18, Nowy Targ

Mucha Gabriela, lat 16, Krzeszowice

Mulka Livia, lat 8, Kraków

Niepłocha Aleksandra, lat 11, Białystok

Ordon Marta, lat 11, Ozimek

Palicka Iga, lat 12, Łochowo

Papińska Hanna, lat 8, Elbląg

Pierzchała Maja, lat 8, Lubin

Pierzga Katarzyna, lat 16, Stary Sącz

Pietruczyk Dominika, lat 18, Biłgoraj

Pindel Julia, lat 14, Bielsko-Biała

Polski Mikołaj, lat 16, Krasnystaw

Połowczuk Wiktoria, lat 8, Katowice

Poturała Emil, lat 7, Świnoujście

Romanik Bartłomiej, lat 8, Pogwizdów Nowy

Rutecki Stanisław, lat 7, Lębork

Rutecki Julian, lat 7, Lębork

Rutkowska Zofia, lat 12, Ostromęcko

Rybak Milena, lat 7, Katowice

Rzewnicki Damian, lat 9, Warszawa

Rzońca Wojciech, lat 13, Radom

Siewkowska Stefania, lat 14, Bydgoszcz

Skorzewski Przemysław, lat 16, Łochowo

Skobiej Gabriela, lat 11, Szczecin

Stachnik Stanisław, lat 7, Lidzbark Warmiński

Stawicka-Pipowska Maja, lat 18, Piła

Susła Julia, lat 13, Sierakowo

Szabla Patrycja, lat 16, Stary Sącz

Sztukiewicz Weronika, lat 14, Poznań

Szypuła Gabriela, lat 8, Katowice

Świątkowska Daria, lat 9, Gorzów Wlkp.

Tobolewska Maja, lat 14, Zabrze

Torbicka Magdalena, lat 8, Lębork

Tułodziecka Karolina, lat 11, Łochowo

Tyszkiewicz Pola, lat 13, Warszawa

Wasilewska Julia, lat 12, Mierzyn

Wacławek Martyna, lat 13, Żyrardów

Waszczuk Martyna, lat 13, Białystok

Wawrzynowicz Agata, lat 8, Rydzyna

Wąs Martyna, lat 11, Dębica

Wieleba Malwina, lat 12, Puławy

Wieliczko Zuzanna, lat 13, Białystok

Wojtowicz Miłosz, lat 10, Bolesławiec Śl.

Wolny Antonina, lat 8, Rybnik

Wołodko Olga, lat 12, Krzeszowice

Zygmunt Aleksander, lat 5, Nowy Targ

 

 

 

REGULAMIN 14. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO                                           

"SPORT W SZAROŚCI" RAWICZ 2019

Regulamin do pobrania PDF - KLIK!

ORGANIZATOR:SZKOŁA PODSTAWOWA

im. JANUSZA KORCZAKA W SIERAKOWIE

WSPÓŁORGANIZATORZY: URZĄD MIEJSKI GMINYRAWICZ, STAROSTWO POWIATOWE   W RAWICZU, MIEJSKIE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W LESZNIE, MUZEUM ZIEMI RAWICKIEJ

Temat:„SPORT W SZAROŚCI”

Zapraszamy  do  udziału  w  14  edycji  konkursu  z  cyklu  KOLORY  SZAROŚCI.  Konkurs  jest popularyzacją technik monochromatycznych i jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od  5  do  18  lat.  W  tym  roku  spróbujcie  przenieść  swoje  refleksje  rysunkowe,  malarskie, graficzne  i  stwórzcie  pracę  rysując,  malując,  fotografując,  wyklejając  tematy  związane z szeroko pojętym problemem postrzegania sprawności fizycznej posługując się bogactwem szarości, czerni i bieli.  Sport jest formą sprawności człowieka mającą na celu doskonalenie sprawności fizycznej w ramach współzawodnictwa, indywidualnego lubzbiorowego, według reguł umownych. Tematem pracy może być sport amatorski, wyczynowy czy profesjonalny lub temat z kultury fizycznej,  jak chociażby dbałość o własne ciało czy podziwianie pięknazawodników uprawiających dane dyscypliny sportu.Stwórzcie w ten sposób pracę pod tytułem "Sport w szarości”. Być może, poprzez wykonanie rysunku  czy  fotografii,    ulepszymy  naszą  rzeczywistość  i  uczynimy  ją  bardziej  sprawną i piękną.

Cele konkursu:

-popularyzacja technik plastycznych,


-sprzyjanie rozwojowi i popularyzacji zainteresowań,   

-wzmacnianie i rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez prezentację dokonań młodych twórców,

-kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa i odbioru kultury, 

-rozwój talentów plastycznych,   

-kształtowanie postawy tolerancji.

Kategorie wiekowe:

5-8 lat

9-12 lat

13-15 lat

16-18 lat

Technika:

UWAGA!  WSZYSTKIE  PRACE  MUSZĄ  BYĆ WYKONANE  W  CZERNI,  BIELI  LUB SZAROŚCI,  UŻYCIE  NAWET  NAJMNIEJSZYCH ODCIENI  INNYCH  KOLORÓW  SPOWODUJE DYSKWALIFIKACJĘ.

-rysunek (może być wykonany ołówkiem, czarnym tuszem, pisakiem, kredkami różnego typu, węglem lub suchym pastelem-powinien być utrwalony),

-malarstwo,                                                                                                                                                  -grafika(warsztatowa,komputerowa),

-fotografia,

-collage.

Format: A4, A3, A2, A1.

Przyjmujemy tylko prace płaskie (rysunki i obrazy na kartkach, płótnach lub innych płaskich podłożach plastycznych).

-prosimy nie oprawiać prac,-prosimy nie rolować (zwijać) prac.

Warunki uczestnictwa:

-prace można nadsyłać indywidualnie lubza pośrednictwem szkoły lub placówki,


-jeden uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 prace,

                                                                                                                                                              -prace niezgodne z wymogami konkursu nie zostaną dopuszczone do konkursu,

                                                                                                                                               -organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania nadesłanych prac i reprodukowania ich w celach promocyjnych,

-nadesłane prace pozostaną w zbiorach szkoły, a nagrodzone wzbogacą galerię szkolną lub zostaną przekazane jako upominki dlapartnerów i sponsorów konkursu,

-osoba,której przyznana zostanie główna nagroda zobowiązana jest do przyjazdu i odbioru nagrody w określonym terminie!

-organizatorzy nie zwracają prac!

                                                                                                                                                                 -zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu,

                                                                                                                                                           -sytuacjach nieujętych w niniejszym regulaminie decyzjępodejmuje organizator konkursu, 

                                                                                                                                                             -do każdej pracy musi być na trwałe przytwierdzone Oświadczenie opiekunów prawnych/ rodziców stanowiące Załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu,

-każda praca musi na odwrocie zawierać opis według wzoru podanego w  Załączniku nr 1.

                                                                                                                                                                     Prace należy nadsyłać na adres:

 

SZKOŁA PODSTAWOWAim. JANUSZA KORCZAKA W SIERAKOWIE

uL.PRZYJEMSKIEGO 3563-900 RAWICZ

KONKURS PLASTYCZNY -SPORTW SZAROŚCI

 

Kontakt:

tel.(065) 546 5485 lub (065) 546 5480

e-mail: biblioteka-gim-sierakowo@wp.pl lub spsierakowo@rawicz.euwww.sp6.rawicz.pl

www.facebook.com/Sport-w-szarosci-14-Ogólnopolski-Konkurs-Plastyczny-Rawicz-2019-154042875197666

www.biblioteka_sierakowo.entro.pl


Jury:

Skład Jury toprofesjonalni artyści, instruktorzy i nauczycieleplastyki, którzy wyłonią GRAND PRIX - Nagrodę Burmistrza  Gminy  Rawicz. Ponadto wyłonionych zostanie 100 prac (honorowych wyróżnieńtworzących wystawę pokonkursową), z których wybrane zostaną po 3 Nagrody i po 2 Wyróżnienia regulaminowe w każdej kategorii wiekowej oraz równorzędnez miejscem  1 nagrody  naszych  wieloletnich  partnerów. Jury  pozostawia  sobie prawo  innej kolejności nagradzania. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione telefonicznie (prosimy o podanie aktualnych telefonów kontaktowych).

Wyniki konkursu zostaną opublikowane nastronach:

www.sp6.rawicz.plwww.facebook.com/Sport-w-szarosci-14-Ogólnopolski-Konkurs-Plastyczny-Rawicz-2019-154042875197666/

www.biblioteka_sierakowo.entro.pl

Terminy:

08.03.2019-Ostateczny termin nadsyłania prac (Uwaga! Liczy się termin otrzymania pracy przez organizatora, a nie data stempla pocztowego).

Kwiecień 2019–Posiedzenie komisji konkursowej.

30 kwietnia 2019 o godzinie 13.00 - Ogłoszenie wyników na oficjalnych stronach podanych w podpunkcie –kontakt.

Maj 2019 - otwarcie wystawy i wręczenie nagród. Zastrzegamy, że termin otwarcia wystawy może ulec zmianie (o dokładnym terminie i miejscu wręczenia nagród powiadomieni zostaną laureaci i osoby wyróżnione telefonicznie). Informacja taka znajdzie się równieżna oficjalnych stronach podanych w podpunkcie –kontakt.

 

Komisarz konkursu

Witold Adamczyk

Wzór metryczki:

IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

                                    

WIEK  
ADRES PLACÓWKI LUB MIEJSCA                                                            ZAMIESZKAN  
TELEFON KONTAKTOWY  
IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA  

 

Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu

Oświadczenie opiekunów prawnych / rodziców

Jako opiekun prawny / rodzic małoletniego ........................................................................................................................(imię i nazwisko małoletniego) wyrażam zgodę, na:1.udział w 14. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.:" Sport w szarości" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Sierakowie.2.podawanie do wiadomości publicznej imienia i nazwiska, wieku autora pracy oraz imienia i nazwiska opiekuna prawnego/rodzica w związku z udziałem w konkursie, a także we wszelkich ogłoszeniach, zapowiedziach i informacjach o tym konkursie i jego wynikach.3.przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych umieszczonych w zgłoszeniu, w zakresie prowadzenia i realizacji konkursu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadomy(a) dobrowolności podania danych oraz, że zostałem poinformowany o prawie wglądu do podanych danych oraz możliwości ich poprawienia.4.opublikowanie wizerunku mojego dziecka we wszelkich publikacjach związanych z konkursem. Oświadczam, że:1.zapoznałem(am) się z regulaminem konkursu.2.zapoznałem(am) się z klauzulą informacyjną.........................................................................................................(data i czytelny podpis opiekuna prawnego/rodzica autora pracyKlauzula informacyjnaZgodnie z art. 13 ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:1.Administratorem Pana/Pani dziecka osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie przy ul. Przyjemskiego 35, 63-900 Rawiczu.2.Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, e-mail:spsierakowo@rawicz.eu3.Pana/Pani dziecka dane osobowe przetwarzane będą w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu oraz promocji szkoły. 4.Dane osobowe Pana/Pani dziecka mogą być przekazywane do osób trzecich w celu przeprowadzenia postępowania konkursowego oraz przyznania nagrody.5.Przechowywanie danych osobowych uczestników konkursu będą przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów.6.Na zasadach określonych przepisami RODO ma Pan/Pani prawo żądania dostępu do danych osobowych Państwa dziecka, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia.7.Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku podejrzenia naruszenia przetwarzania danych osobowych Państwa dziecka. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych będzie skutkować brakiem możliwości uczestnictwa w konkursie.8.Podane przez Pana/Panią dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w

 
     
   
 
licznik odwiedzin - 24805566        Gimnazjum w Sierakowie | mapa strony | © 2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS